KBS Demirbaş Takibi

Donanım ve yazılım olmak üzere iki bileşenden oluşan demirbaş otomasyon çözümümüzü, 2013 Aralık ayında açıklanan KBS (Kamu Harcama Ve Muhasebe Bilişim Sistemi ) normlarına da uygun hale getirdik. Kamu kuruluşlarının farklı demirbaş ihtiyaçlarına yönelik kolaylıklar sunan çözümümüzde 3 farklı kategoride paketler oluşturduk.

Taşınır Kayıt ve Yönetim Sistemi (TKYS) Barkod çözümleri faydaları:

Kurumdaki tüm demirbaşların barkod etiketi veya RFID etiketler ile kimlik kazandırılıp; sayım zamanlarında  TKYS’nin istediği raporlamaların el terminali yazlımı yardımı ile kısa zamanda alınması.

İşleyiş :

TKYS sistemine uyumlu barkod yazıcılarımızla sistemde olan veya yeni dahil edilecek tüm demirbaşların barkod etiketleri veya RFID etiketlerinin basılması

Bu basılan etiketlerin demirbaşlara yapıştırılıp, demirbaşların  kimliklendirilmesi

Sayım sırasında RFID teknolojisi veya barkod okuma ile el terminalleri yardımıyla sayım çok hızlı ve reel hale gelmesi ve TKYS nin istediği raporlama işleminin yapılması

Kurumların kullandığı farklı bir demirbaş yazılımlarının da el terminallerinin üzerlerine entegrasyonunun yapılması ve çift sistemin el terminallerinde çalışması.

Bu amaçla firmamız tarafından kullanılan teknolojiler:

•             Barkod yazıcılar

•             Barkod Okuyucular

•             El terminalleri

•             Entegrasyon yazılımları


Yukarıda belirtilen özellikler doğrultusunda kullanıcıların ihtiyaçlarına göre sunduğumuz Demirbaş Takip Sistemi paketleri aşağıda belirtilen tablodaki gibidir.

 

RFID

Barkodlu(RFID Yükseltme seçeneği)

Barkodlu

Terminal

Psion Workabout Pro3

Psion Workabout Pro3

 CMT MT8000 Attis

Yazıcı

Toshiba

B-EX4T1/SA4TM

Toshiba

B-EX4T1/SA4TM

Toshiba B-EV4T

Etiket

CMT Silvermat

CMT Silvermat

CMT Silvermat

Ribbon

CMT RD110A

CMT RD110A

CMT RD110A

Barkod Okuyucu

CMT LG 20+ USB

CMT LG 20+ USB

CMT LG 20+ USB