Ürün Doğrulama Sistemleri

En gelişmiş teknolojilere sahip yazılım ve donanımlarla gıda ürünlerinin doğrunlamasını sağlamaya yönelik en etkili ve değer katan sistemler

Ürün Doğrulama ve Takip sistemi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın işleme koyduğu,  Sahte ve tağşişe uğramış ürünlerin satışını engellemeye yönelik yenilikçi bir sistemdir. Özellikle sahtesinin üretimi çok yapılan, çay, bal, bebek maması ve besin takviyesi gibi ürünlerin üretiminde kullanılacak sistem sayesinde ürünler karekodlar ile kimliklendirilecek kimliklerine ait üretim bilgileri bakanlığın sistemine aktarılacak. Tüketiciler ürünü aldıklarında ürünlerin etiketlerinde bulunan seri numarayı www.udts.com.tr adresindeki ürün sorgulama sayfasına girerek daha önce karekodlar aracılığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın sistemine aktarılan ürüne ait tüm bilgilere ulaşacaklar ve ürünün sahte olup olmadığını öğrenebilecekler.

Yazılım ekibimizin deneyimi ve OT/VT devi markalarından oluşturduğumuz ürün doğrulama ve takip sistemi çözümümüzü kullanarak, ürettiğiniz ürünlerin seri olarak üretim bildirimini Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na kolaylıkla yapabilirsiniz.

Ürün Doğrulama ve Takip Sisteminin İşleyişi:

Bakanlık tarafından özel olarak üretilmiş çift katlı özel kodların basılı olduğu etiketler ürün kutularına yapıştırılır.

Karkodlu etiketlerin yapıştırılmış olduğu ürünler bant üzerinde hızlı karekodları okuyabilen sensörlü kameralar tarafından okunur.

Okunan veri ye göre ürünler taşıma birimleri (Paket, Koli, Palet, Konteynır) ile ilişkilendirilir.

Okunan veriler otomatik olarak Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına gönderilir.

Okunamayan Ürünler ayrılarak tekrar etiketlenir.

Endüstriyel Toshiba Yazıcılar ile ürün kutularının üzerine yapıştırılmak üzere her türlü isteğe uygun etiketler basılabilir.

El Terminalleri ile şirketlerin ERP'lerine entegre edilir ve siparişlerin doğru ürünlerle karşılanması sağlanır.

Bu Amaçla Firmamız Tarafından Kullanılan Teknolojiler:

-          Barkod Yazıcılar

-          Barkod Okuyucular

-          El Terminalleri