HID RFID Tagler İle Depozitolu Mal Takibi

Depozitolu mallar ile çalışan şirketler için değerleri konteynırların tesisten ayrıldıktan sonraki takibi çok önemlidir. HID Global’ın RFID tagleri mallarınızın takibi için en ekonomik ve etkili çözümleri sunar. Okuma/yazma özelliğine sahip gömülebilir taglerle depozitolu malların bilgileri saklanabilir ve geçirdikleri her süreçten gerçek zamanlı olarak haberdar olunabilir. HID RFID tagler depozitolu fıçıların, varillerin ve diğer taşıma mallarının güvenli ve etkili bir biçimde taşınmasını sağlar.

HID Global RFID tagleri depozitolu malların gözlem ve takibini her an sorunsuzca yapabilme imkanı sunar. Özellikle çok yüksek miktarda mallarla iş yapan kuruluşlar için depozitolu mallarının takibi çok önemlidir. Eğer tedarik zincirinde herhangi bir sorun çıkarsa RFID tagler takip ve güvenlik durumları için hızlı çözüm sağlar. Tagler konteynırların üzerindeyken hiçbir sorunla karşılaşmadan okunabilir. Taglerin metalik materyal üzerinde olması ya da toplu halde bulunmaları okunma performanslarını etkilemez. Envanter takibi çok daha etkili bir şekilde sağlanır kayıplar minimuma iner ve yatırımların karşılığı en yüksek seviyede alınır.

RFID tagler pek çok yönden size para ve zaman kazandırır. Varlıklarınızın işlem süreci konusunda size tam zamanlı bilgi sağlayarak ileriki adımlarda daha stratejik ve etkili kararlar vermenizi sağlar. HID Global tagleri çok sağlamdır, 20 yıl boyunca hiçbir bakıma tabi tutulmadan sorunsuzca çalışabilirler. Aşırı sıcaklıklar, aşındırıcı kimyasallar, darbeler HID taglerini etkilemez. HIF taglerin bir diğer gelişmiş özellikleri de aynı anda yüzlercesi okunabilir ve kayıt altına alınabilir. Sinyal çakışmasını engelleyen gelişmiş teknolojileri ile etiketler toplu okunduğundan herhangi bir karışıklık, eksik ya da fazla okuma söz konusu olmaz. Bu sayede işlemler çok daha hızlı gerçekleşerek büyük ölçüde zamandan kazanç sağlanır.

ISO 17364:2009 standartlarında olan bu RFID tagler sayesinde tedarik zincirinde bulunan mallara ait tüm veriler tam zamanlı olarak takip edilerek oluşacak herhangi bir durumda anında müdahale söz konusudur. Bu da mal kayıplarını en aza indirir.

HID geniş ürün portföyü ile her türlü malın takibine uygun RFID tagi kullanıcılarına sunar. Aşağıdaki tabloda depozitolu mal takibine uygun RFID tagler ve bu taglerin özellikleri gösterilmiştir.

Ürün Adı

InLine Tag Ultra

InLine Tag Ultra Curve

SlimFlex

Keg Tag

Uygulama

Kimyasal aşındırmalara dayanıklı, lojistik uygulamaları(palet ve konteynır takibi), değerli malların uzak mesafelerden takibi için uygun

Kıvrımlı çok dayanıklı ve çoklu okuma özelliğine sahip transponder, büyük silindir şekline sahip taşıma mallarının takibi için uygun

Bükülebilir dayanıklı tag, dış mekanda metalik olmayan palet ve boruların takibi için uygun

Opsiyonel metalik halkaya sahip tag, özel olarak fıçı ve varil takibi için üretilmiştir.

frekans

865 – 965 MH

(EU, US, JP)

865 – 965 MH

(EU, US, JP)

865 – 956 MHz

123 kHz

Okuma Menzili

8 metreye kadar

8 metreye kadar

8 metreye kadar